LPG® Endermologie™ Lipomassage jest nieinwazyjną metodą wykorzystywaną do eliminacji lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu, drenażu limfatycznego oraz wysmuklenia sylwetki.

Zasada działania endermologii opiera się na mechanicznym masażu połączonym z próżnią. Zabieg wykonywany jest wyprofilowaną głowicą wyposażoną w dwie niezależnie napędzane rolki, które masują fałd skóry utworzony przez podciśnienie. Intensywność masażu dobierana jest indywidualnie do pacjenta, a optymalny poślizg rolek oraz ochrona naskórka są zapewnione przez specjalny kostium.

Lipomasaż wspomaga naturalne procesy zachodzące w komórkach: przyspiesza lipolizę uaktywniając metabolizm tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie, stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, eliminuje nadmiar płynów i toksyn.

Efekty uzyskane po serii zabiegów:
  • redukcja cellulitu i miejscowych złogów tłuszczu
  • ujędrnienie i wygładzenie skóry
  • zmniejszenie obrzęków
  • oczyszczenie organizmu z toksyn
  • poprawa samopoczucia
Lipoliza chemiczna to metoda mająca na celu trwałe usunięcie komórek tłuszczowych. Polega na  wstrzykiwaniu w miejsca dotknięte cellulitem oraz w depozyty tłuszczu preparatów medycznych, które pobudzają krążenie krwi w skórze i tkance podskórnej, rozpuszczają błony komórkowe, przyczyniając się do eliminacji  tłuszczów. Składniki aktywne zawarte w preparacie działają również detoksykująco i wygładzająco. Napinają skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą.
 
Zabiegi lipolizy chemicznej zaleca się łączyć z serią zabiegów ENDERMOLOGII.
 
Obszary, które można poddać zabiegowi:
  • uda
  • pośladki
  • brzuch
  • przedramiona
  • podbródek
Dermaheal LL
Zabieg z użyciem Dermaheal LL polega na wykonaniu serii mikronakłuć obszarów objętych cellulitem w celu dostarczenia składników aktywnych. Preparat zawiera dekapeptyd-4, który wpływa na lipolizę tkanki tłuszczowej oraz hamuje lipogenezę, ponadto stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Dodatkowo w Dermaheal LL znajduje się uwodorowana lecytyna, która uszkadza błonę komórkową adipocytów, powodując rozpad komórek tłuszczowych i uwolnienie z nich trójglicerydów, oraz L-karnitynę, która aktywuje transport kasów tłuszczowych do mitochondriów i ich rozpad. Dermaheal LL może być stosowany na całe ciało, a także do redukcji drugiego podbródka.

Dermastabilon
Preparat zawiera w swoim składzie deoksycholan i fosfatydylocholinę, które niszczą błony komórkowe i rozpuszczają tłuszcze. Wskazaniem są depozyty tłuszczu na: pośladkach, udach, ramionach, brzuchu, podbródku.