Zmiany skórne kwalifikujące się do badania dermatoskopowego: znamiona różnego pochodzenia
Niedoskonałosci skóry, które można usunąć laserem CO2 to np. włókniaki, brodawki wirusowe
Diagnostyka zmian skórnych
Diagnostyka zmian skórnych, dermatoskopia epiluminescencyjna, badania histopatologiczne.

Dermatoskopia cyfrowa jest metodą nieinwazyjnej diagnostyki, służącej do różnicowania zmian nienowotworowych i nowotworowych na skórze w tym do wczesnego wykrywania czerniaka złośliwego.
Badaniem niezbędnym dla oceny rodzaju zmiany na skórze jest badanie dermatoskopowe, czyli mikroskopia powierzchniowa. Badanie można przeprowadzić dermatoskopem ręcznym, dającym zwykle 10-krotne powiększenie, lub dermatoskopem epiluminescencyjnym, w którym na ekranie monitora można obejrzeć zmianę skórną powiększoną 70-krotnie.

Odpowiednie oprogramowanie dermatoskopu epiluminescencyjnego pozwala na dokładne (liczbowe) określenie cech dermatoskopowych znamiemienia barwnikowego: ABCD (asymetrii, brzegu, koloru i zróżnicowania struktury), oraz określenie współczynnika TDS (total dermatoscopy score), na podstawie którego klasyfikujemy zmianę skórną jako łagodną, podejrzana lub nowotworową.

Laserowe usuwanie zmian skórnych
Energia emitowana przez laser CO2 jest pochłaniana przez tkanki, które ulegają zniszczeniu, jednocześnie dochodzi do koagulacji naczyń krwionośnych co zapobiega krwawieniu.

Zalety metody laserowej CO2:
- krótki czas zabiegu
- szybki czas gojenia
- metoda bezkontaktowa
- dobry efekt kosmetyczny