Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry. Jego prawidłowa ilość gwarantuje odpowiednie napięcie, nawilżenie i brak zmarszczek. Wraz z upływem czasu oraz pod wpływem różnych czynników dochodzi do jego utraty. Skóra staje się wówczas matowa, mniej elastyczna i jędrna, pojawiają się zmarszczki i zmiany w owalu twarzy.
 
Jedną z metod walki z defektami kosmetycznymi i starzeniem się skóry jest niechirurgiczne modelowanie twarzy tzw. bezoperacyjny lifting twarzy. Zabieg polega na iniekcjach kwasu hialuronowego w okolice wymagające korekty np. policzki, linia żuchwy, nos, okolice skroniowe i inne. Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 18 miesięcy i są najskuteczniejszą alternatywą dla chirurgii plastycznej
.

Wstrzykując kwas hialuronowy można wypełnić również bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki utrwalone pomiędzy brwiami, zmarszczki dookoła ust, linie marionetki i zmarszczki na policzkach.
Kwasem hialuronowym koryguje się także opadające kąciki ust, nadaje objętość policzkom, modeluje i powiększa usta, uwypukla kontur ust.