Stymulatory kolagenu na bazie poli-L-laktydu
Czym jest LANLUMA ?
LANLUMA™ jest innowacyjnym preparatem bazującym na kwasie L-polimlekowym (PLLA). Kwas L-polimekowy LANLUMA™, pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, poprzez stymulację procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry, poprawia jej jędrność, a tym samym odmładza wygląd. Likwiduje zmarszczki, wygładza fałdy nosowo-wargowe, poprawia i podnosi owal twarzy. Istotne jest to, że jego rezultat wynika z odbudowania trójwymiarowej struktury włókien kolagenowych.

LANLUMA™- jak działa?

Działanie regeneracyjne preparatu LANLUMA™ (kwas L-polimlekowy) przebiega w sposób kilkuetapowy:
 1. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający wypełnienia preparatem. 
 2. Następnie, woda wchodząca w skład LANLUMA™ zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym powrotem objętości do stanu wyjściowego w miejscach wstrzyknięcia.
 3. W kolejnym etapie, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do stopniowej odbudowy struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do budowy naturalnego „rusztowania” kolagenowego czyli naturalnej objętości, co skutkuje odmłodzeniem, poprawą wyglądu i prowadzi do uzyskania ostatecznego efektu zabiegu, który dzięki wykorzystaniu naszych naturalnych zdolności i mechanizmów organizmu utrzymuje się długotrwale.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem preparatu LANLUMA™?
 • Preparat LANLUMA™ (kwas L-polimlekowy, PLLA) aplikowany jest w ustalone partie twarzy i/lub ciała przy pomocy nakłuć przy użyciu igły i/lub kaniuli. Po zakończeniu aplikacji, lekarz wykonuje masaż ostrzykiwanych miejsc, który jest niezbędnym elementem każdej procedury i powinien być kontynuowany przez pacjenta przez 2 tygodnie po zabiegu, 2 razy dziennie przez ok 5-10 min, po to aby równomiernie rozprowadzić wstrzyknięty preparat.
 • Szacunkowy czas trwania zabiegu to ok. 20-30 minut.
 • Ostateczny rezultat widoczny jest zazwyczaj po upłynięciu kilku tygodni od przeprowadzenia zabiegu.
Trwałość efektu zależy od indywidualnych predyspozycji, zabiegi z wykorzystaniem kwasu L-polimlekowego PLLA  uważane są za jedne z najefektywniejszych procedur dające doskonałe i długotrwałe efekty, a wynikają one bezpośrednio z przyrostu tkanki skórnej wynikającej ze stymulacji produkcji włókien kolagenowych.


Zalecenie po zabiegu z wykorzystaniem preparatu LANLUMA™: 
 • wykonywanie masażu twarzy: min. 2 tygodnie po zabiegu, 2 razy dziennie przez ok. 5-10 minut . Zakres oraz częstotliwość masażu zależy oczywiście od okolicy poddawanej zabiegowi i jest indywidualnie określany przez lekarza, pacjent otrzymuje poradnik po zabiegowy i pełny instruktaż dotyczący postępowania w domu.
 • Bardzo istotne jest również, aby po zabiegu unikać ekspozycji na promieniowanie UV, czyli unikać ekspozycji na słońce oraz korzystania z solarium. Przeciwwskazane jest również korzystanie z sauny oraz krioterapia.
Jakie mogą być potencjalne powikłania po zabiegu ?
Zabieg z wykorzystaniem preparatu LANLUMA™ charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, a jego działania niepożądane nie występują często i zazwyczaj są one niewielkie oraz samoistnie wycofujące się. Zazwyczaj obejmują one niewielkie zaczerwienienie, zasinienie, może im towarzyszyć obrzęk, nadwrażliwość na dotyk, a czasem nawet i ból. Ponadto, w miejscach poddawanych zabiegowi mogą tworzyć się niewielkie grudki podskórne. Z uwagi jednak na fakt, iż preparat LANLUMA™ podlega resorpcji w organizmie, opisane powyżej objawy często ustępują samoistnie, w krótkim czasie.

U kogo LANLUMA™ jest wskazana i zabieg przyniesie najlepsze rezultaty ?
Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą przeciwdziałać objawomstarzenia się skóry. Może być stosowana w usuwaniu różnych postaci zmarszczek, jest świetnym rozwiązaniem powodującym odbudowę objętości, takich jak zapadnięte policzki, korekcję owalu twarzy, ubytki w okolicach skroni. Oprócz tego powoduje poprawę jędrności skóry, a także odmłodzenie.   

U kogo nie należy wykonywać zabiegu LANLUMA™)?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również wykorzystanie preparatu LANLUMA™ jest przeciwwskazane u pewnej grupy pacjentów. Nie należy go wykonywać u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Ponadto zabieg LANLUMA™ jest przeciwwskazany u osób z:
 • czynnymi chorobami infekcyjnymi w zakresie skóry
 • z chorobami autoimmunologicznymi
 • z tendencją do tworzenia bliznowców
 • a także stosujących niektóre leki (np. leki przeciwzakrzepowe czy niesteroidowe leki przeciwzapalne)