HIFU, Radiofrekwencja z mikronakłuwaniem
HIFU

HIFU
 to najskuteczniejsze urządzenie do bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała. Redukuje zmarszczki, poprawia owal twarzy, pozwala na ujędrnianie skóry. Technologia HIFU służy także do selektywnego niszczenia komórek tłuszczowych, wyszczuplając i modelując sylwetkę. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest fakt, że efekty zastosowania HIFU są widoczne już po jednym zabiegu. Modelowanie twarzy jest wyjątkowo precyzyjne, a odmładzanie skóry spektakularne.

Mechanizm zabiegu polega na działaniu skoncentrowanych fal ultradzwiękowych, które wywołując efekt termiczny i mechanizmy w tkankach, obkurczają włókna kolagenowe, pobudzają fibroblasty oraz inne komórki obecne w skórze, przez co katywują procesy i regeneracji i przebudowy skóry. Efekty uniesienia tkanek, zwiększenia napięcia  i zagęszczenia skóry są widoczne bezpośrednio po zabiegu i ulegają intenstfikacji w kolejnych tygodniach.

Zabieg pozwala osiągnąć długotrwały i naturalny efekt i może być wykonywany na dowolnym obszarze skóry.

Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona, obrzęknięta i tkliwa. Objawy te nie wyłączają pacjenta z codziennej aktywności.

Przeciwskazania do zabiegu:
ciąża, stany zapalne w obszarze zabiegu, infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne, aktywna choroba nowotworowa

Efekty zabiegów na twarz, szyję, dekolt
 • widoczny efekt liftingu
 • odmłodzenie i regeneracja skóry
 • redukcja zmarszczek
 • poprawa elastyczności skóry, jędrności i gęstości skóry
 • podnoszenie brwi i powiek
 • modelowanie owalu twarzy (redukcja tzw. chomików)

Efekty zabiegów na ciało:
 • redukcja celulitu
 • ujędrnianie zwiotczałej skóryRADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie termoliftingu oraz mikroiniekcji. Mikroigły przez które emitowane są wiązki fal radiowych wchodzą bezpośrednio do wnętrza tkanki skórnej. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji temperatury na całej długości igieł i głębokości ich wkłucia (0,5 do 3 mm) uzyskujemy efekt liftingu i odmładzania skóry, redukcji zmarszczek, redukcji blizn i rozstępów.


Mechanizm działania radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja (RF) jest to fala elektromagnetyczna, która emitowana do skóry powoduje jej ogrzanie od naskórka do skóry właściwej. W ten sposób aktywowane są procesy regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej, a co za tym idzie poprawy jędrności i elastyczności skóry. Mikronakłuwanie powoduje uszkodzenia mechaniczne skóry, które stymuluje procesy naprawcze.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Efekty RF mikroigłowej można podzielić na natychmiastowe i późne. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. W kolejnych tygodniach zachodzi stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i bardziej sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki a skóra zagęszcza się.. Efekt RF mikroigłowej jest w pełni widoczny po 3 miesiącach od zabiegu.

Przeciwwskazania:

 • ostre zapalenie i zakażenie skóry, rany na skórze

 • choroba serca, rozrusznik

 • ciąża, karmienie

 • hemofilia

 • choroby zakaźne