Metoda radiofrekwencji mikroigłowej, metoda laserowa- laser frakcyjny
RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie termoliftingu oraz mikroiniekcji. Mikroigły przez które emitowane są wiązki fal radiowych wchodzą bezpośrednio do wnętrza tkanki skórnej. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji temperatury na całej długości igieł i głębokości ich wkłucia (0,5 do 3 mm) uzyskujemy efekt liftingu i odmładzania skóry, redukcji zmarszczek, redukcji blizn i rozstępów.

Mechanizm działania radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja (RF) jest to fala elektromagnetyczna, która emitowana do skóry powoduje jej ogrzanie od naskórka do skóry właściwej. W ten sposób aktywowane są procesy regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej, a co za tym idzie poprawy jędrności i elastyczności skóry. Mikronakłuwanie powoduje uszkodzenia mechaniczne skóry, które stymuluje procesy naprawcze.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Efekty RF mikroigłowej można podzielić na natychmiastowe i późne. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. W kolejnych tygodniach zachodzi stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i bardziej sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki a skóra zagęszcza się.. Efekt RF mikroigłowej jest w pełni widoczny po 3 miesiącach od zabiegu.

Przeciwwskazania:

  • ostre zapalenie i zakażenie skóry, rany na skórze

  • choroba serca, rozrusznik

  • ciąża, karmienie

  • hemofilia

  • choroby zakaźneLASER FRAKCYJNY
W celu odnowy skóry stosuje się frakcyjny laser CO2. Ablacja i termiczna aktywacja tkanek powoduje syntezę czynników wzrostu, produkcję nowego kolagenu oraz przebudowę już istniejącego kolagenu.

Ideą lasera jest wywołanie fragmentarycznych (fractional - stad nazwa metody), mikroskopowych uszkodzeń  skóry, które stymulują naturalne procesy naprawcze tkanek. Powstałe mikropunkty występują naprzemiannie ze zdrowymi obszarami, co warunkuje szybkie gojenie się. Metoda impulsowego i frakcyjnego dostarczania energii zapewnia stosunkowo krótki czas rekonwalescencji po zabiegu (7-10 dni).

Laser frakcyjny CO2 jest używany do usuwania:
- powierzchniowych zmarszczek
- wiotkiej skóry
- blizn potrądzikowych
- rozszerzonych porów
- nierównego kolorytu
- rozstępów

Obszary zabiegowe:
- twarz
- szyja
- dekolt
- dłonie
- brzuch, uda

Pierwsze rezultaty są zauważalne po 2 tygodniach, a końcowe po całkowitej przebudowie skóry tj. po 3-6 miesiącach. Efekty: redukcja zmarszczek, ujędrnienie, ujednolicenie struktury i kolorytu skóry, rozświetlenie, wyrównanie powierzchni.