DERMAMELAN®
Dermamelan jest preparatem o działaniu depigmentacyjnym, stosowanym do usuwania przebarwień:
  • melasmy (przebarwienia o podłożu hormonalnym)
  • piegów
  • plam posłonecznych
  • znamiona barwnikowe
  • plam starczych
 
Terapia Dermamelanem składa się z dwóch etapów:
  1. Nałożenie maski w gabinecie lekarskim. Maska ma kolor musztardowy i jest podstawą kuracji depigmentacyjnej, zmywana jest przez pacjenta w domu po określonym czasie wskazanym przez lekarza
  2. Pielęgnacja kremem Dermamelan w domu. Krem podtrzymuje efekt działania terapii rozpoczętej w gabinecie.
 
Mechanizm działania Dermamelanu:
Melanina jest naturalnym pigmentem występującym w skórze, jej nadprodukcja odpowiada za powstawanie plam i przebarwień. Dermamelan zawiera składniki, które odpowiadają za hamowanie procesu melanogenezy. Preparat nie niszczy melanocytów (komórek produkujących melaninę), hamuje jedynie aktywność tyrozynazy-enzymu biorącego udział w syntezie melaniny.

Dermamelan skutecznie usuwa przebarwienia, a przy tym nie uwrażliwia skóry na światło, może być wykonywany przez cały rok.
 
Obecność odpowiednio dobranych składników aktywnych (kwas azelainowy, kwas kojowy, kwas salicylowy, witaminy A, C, E, bisabolol, etoksydiglikol, antyoksydanty, dwutlenek tytanu) warunkuje ochronę przed promieniowaniem UV, wolnymi rodnikami, ponadto wykazuje działanie odmładzające, przeciwzmarszczkowe, zwężające pory i regulujące wydzielanie sebum.  

          dermamelan