Lipoliza  chemiczna to metoda maj─ůca na celu trwa┼ée usuni─Öcie komórek t┼éuszczowych.
Polega na  wstrzykiwaniu w miejsca dotkni─Öte cellulitem oraz w depozyty t┼éuszczu preparatów medycznych, które pobudzaj─ů kr─ů┼╝enie krwi w skórze i tkance podskórnej, rozpuszczaj─ů b┼éony komórkowe, przyczyniaj─ůc si─Ö do eliminacji  t┼éuszczów. Sk┼éadniki aktywne zawarte w preparacie dzia┼éaj─ů równie┼╝ detoksykuj─ůco i wyg┼éadzaj─ůco. Napinaj─ů skór─Ö, czyni─ůc j─ů bardziej j─Ödrn─ů i spr─Ö┼╝yst─ů.
 
Zabiegi lipolizy chemicznej zaleca si─Ö ┼é─ůczy─ç z seri─ů zabiegów ENDERMOLOGII.
 
Obszary, które mo┼╝na podda─ç zabiegowi:
  • uda
  • po┼Ťladki
  • brzuch
  • przedramiona
  • podbródek

Dermaheal LL
Zabieg z u┼╝yciem Dermaheal LL polega na wykonaniu serii mikronak┼éu─ç obszarów obj─Ötych cellulitem w celu dostarczenia sk┼éadników aktywnych. Preparat zawiera dekapeptyd-4, który wp┼éywa na lipoliz─Ö tkanki t┼éuszczowej oraz hamuje lipogenez─Ö, ponadto stymuluje syntez─Ö kolagenu i elastyny. Dodatkowo w Dermaheal LL znajduje si─Ö uwodorowana lecytyna, która uszkadza b┼éon─Ö komórkow─ů adipocytów, powoduj─ůc rozpad komórek t┼éuszczowych i uwolnienie z nich trójglicerydów, oraz L-karnityn─Ö, która aktywuje transport kasów t┼éuszczowych do mitochondriów i ich rozpad. Dermaheal LL mo┼╝e by─ç stosowany na ca┼ée cia┼éo, a tak┼╝e do redukcji drugiego podbródka.


Dermastabilon
Preparat zawiera w swoim sk┼éadzie deoksycholan i fosfatydylocholin─Ö, które niszcz─ů b┼éony komórkowe i rozpuszczaj─ů t┼éuszcze. Wskazaniem s─ů depozyty t┼éuszczu na: po┼Ťladkach, udach, ramionach, brzuchu, podbródku.